Prezenty dla niego dystrybuowane przez apteki

Prezenty dla niego

Prezenty dla niego

Wykorzystanie gadżetów reklamowych w działaniach o charakterze marketingowym to proces skomplikowany. Wymaga dokładnego zaplanowania każdego szczegółu. Te, które liczą się najbardziej, to wybór odpowiedniego przedmiotu, który ma mieć charakter gadżetu reklamowego, zaplanowanie liczby wyprodukowanych egzemplarzy, a także dokładne zaplanowanie dystrybucji. Ostatni z elementów jest niezwykle istotny, ponieważ skuteczna dystrybucja pozwala na dotarcie do dużej liczby potencjalnych klientów, z których część na pewno zacznie korzystać z usług firmy. Warunek jest jeden: dystrybucja musi być dobrze przeprowadzona. Jak się to robi? Metod na skuteczną dystrybucję jest wiele, zależy to od konkretnej firmy. Dlatego odpowiadając na powyższe pytanie, dobrze jest podać konkretny przykład.

Mogą nim być apteki, szczególnie te sieciowe. Najczęściej dołączają one np. prezenty dla niego do zakupów klienta, który albo wydał odpowiednio wysoką kwotę, albo też zakupił konkretny produkt, objęty promocją. Ale można też spotkać się z sytuacją, w której gadżety, o których mowa, są rozdawane wszystkim, którzy dokonali zakupu, bez względu na wydaną kwotę i zakupione konkretne produkty, albo też po prostu wszystkim, którzy są na terenie apteki. Rozdawaniem zajmują się albo pracownicy apteki, albo też osoby specjalnie do tego wynajęte.

Rzecz jasna prezenty dla niego mogą też być rozdawane poza obrębem apteki. Mogą do tegoż celu być wykorzystywane różnego rodzaju imprezy plenerowe. Szczególnie takie, które mogą być częściowo sponsorowane albo organizowane przez apteki. Można tu wymienić np. imprezy poświęcone zdrowiu, zdrowemu odżywianiu, związane ze sportem, zdrowym trybem życia, itd.

Wreszcie, prezenty dla niego mogą trafiać do przypadkowych osób. Jak i gdzie się to odbywa? Otóż wybiera się do tego miejsca uczęszczane regularnie przez dużą liczbę ludzi, jak choćby parki, centra handlowe, itp. W takich miejscach rozstawia się stoisko danej apteki, a pracownicy (etatowi bądź specjalnie wynajęci) mają za zadanie przekonywać ludzi do korzystania z usług apteki oraz wręczać im rzeczone prezenty. Przechodnie z całą pewnością będą wdzięczni i być może naprawdę skorzystają z usług danej apteki.